Şirket Profili

Şirket Profili

1965 yılında Konya şehrinde küçük bir imalathanede başlayan ticari öykümüz 1991 yılında Gebze-Kocaeli`ndeki modern tesislerimize taşınmamızla devam etmektedir.

Tayaş, bugün Türkiye`nin ve Dünya`nın en önemli şekerleme ve çikolata üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Uluslararası pazarda büyük başarı gösteren Tayaş, geniş ürün yelpazesinde farklı damak tatlarına hitap eden 250`nin üzerinde ürün çeşidi bulundurmaktadır. İhracat konusundaki deneyimini tavizsiz uyguladığı yüksek kalite ve hijyen kontrol normlarına borçlu olan firmamız Kalite, Gıda Güvenliği ve Helal Gıda Yönetim sistemi sertifikalarından ISO 22000, FSSC 22000, BRC, IFS ve HELAL gıda sertifikalarına sahiptir. Farklı ülkelerin en sıkı gıda kodekslerine uygunluğunu sağlayabilen ve ayrıntılı gıda analizlerini yapabilen Tayaş Gıda, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte ve uygulamadaki başarısını sürdürmektedir. 2000 yılında Cenevre-İsviçre`de kazanılan Altın Kalite Yıldızı ödülü Tayaş` ın başarısını tescil etmiş ve mükemmele ulaşma çabasını perçinlemiştir. Kalitenin yanında sürekli gelişim de Tayaş`ın temel özelliklerindendir. Pazarlama departmanının koordinasyonu ile AR-GE Merkezi yeni ürünler için kılavuzluk etmekte, mevcut ürünlerin de geliştirilmesinde anahtar rol oynamaktadır.

Tayaş, bugün itibariyle 33.000 m² kapalı alanda bini aşkın personeli ile günlük 150 ton satışa hazır üretim kapasitesiyle üretiminin yüzde 90`ını dünya genelinde 130 ülkeye ihraç etmektedir. Yurtiçinde ise zincir mağazalar dışında araçlı satış dağıtım sistemiyle geleneksel kanala hizmet vermeye başlamıştır.Tayaş, kalitesini her geçen gün artan ürün çeşitliliği ile daha geniş kitlelere ulaştırmaya,doğru yatırımlarla sektörünü geliştirmeye ve daha tatlı bir dünya için çalışmaya devam ediyor. Daima en iyisini üretmiş olmanın gururuyla gelecekte de en iyisini üretmek Tayaş`ın temel gayesidir.