KATALOG
INDIR GÖRÜNTÜLE

Hakkımızda

Hakkımızda1965 yılında Taycı ailesi tarafından %100 Türk sermayesi ile Konya’da küçük bir atölyede faaliyetlerine başlayan TAYAŞ GIDA bugün GOSB’da teknolojinin son imkanları ile donatılmış toplamda 60.000 m²’lik üretim ve depolama tesisleriyle, üretiminin %95’lik bölümünü 136 ülkeye ihraç eden, 1200’ün üzerinde çalışanı ile günlük 200 ton satışa hazır mamul üretimi yapan, Türkiye ekonomisine katma değer katan sanayi kuruluşlarının başında gelmektedir. Üretim tesislerinde Dünya’nın en üst düzey belgelendirme ve standartlarına sahiptir.

TAYAŞ GIDA, sert şekerleme, toffee şekerleme, çikolata, bar tipi ürünler, liquorice, jelly ve bisküvili ürünler üretmektedir.

Uluslararası pazarda büyük başarı gösteren TAYAŞ GIDA; son 12 yıldır Tim’in düzenlediği en fazla ülkeye ihracat yapan firmalar sıralamasında düzenli olarak 5. ve 6. sırada yer almaktadır. Bugün Türkiye`nin ve Dünya`nın en önemli şekerleme ve çikolata üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Farklı ülkelerin yüksek üretim standartlarına ve kodekslerine uyum sağlayabilen, ayrıntılı gıda analizleri yapabilen, üründe, üretimde, rekabette farklılık yaratan Sanayi Bakanlığının 17. Onaylı Ar-Ge Merkezine sahiptir.

ABD New York da depo ve satış ofisimiz, Çin Shanghai da satış ofisimiz ve ekiplerimiz bulunmaktadır.

Uluslararası pazarda büyük başarı gösteren TAYAŞ GIDA, geniş ürün yelpazesinde farklı damak tatlarına hitap eden 250`nin üzerinde ürün çeşidi bulundurmaktadır. İhracat konusundaki deneyimini tavizsiz uyguladığı yüksek kalite ve hijyen kontrol normlarına borçlu olan firmamız Kalite, Gıda Güvenliği ve Helal Gıda Yönetim sistemi sertifikalarından ISO 9001 : 2015, ISO 10002 : 2018, ISO 27001 : 2013, FSSC 22000 V 5.1 , BRCGS ISSUE V.8, IFS ve HELAL gıda sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda COVID-19 salgını süresince belirlenen bütün kurallara uyarak, Kalite ve Gıda güvenliği politikamızdan ödün vermeden üretmeye devam ettik. Tüketicilerimize en hijyenik şartlarda, en kaliteli ürünleri sunarak TSE (TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ) tarafından verilen TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİNİ almayı hak kazandık. Farklı ülkelerin en sıkı gıda kodekslerine uygunluğunu sağlayabilen ve ayrıntılı gıda analizlerini yapabilen Tayaş Gıda, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte ve uygulamadaki başarısını sürdürmektedir. 2000 yılında Cenevre-İsviçre`de kazanılan Altın Kalite Yıldızı ödülü Tayaş` ın başarısını tescil etmiş ve mükemmele ulaşma çabasını perçinlemiştir. Kalitenin yanında sürekli gelişim de Tayaş`ın temel özelliklerindendir. Pazarlama departmanının koordinasyonu ile AR-GE Merkezi yeni ürünler için kılavuzluk etmekte, mevcut ürünlerin de geliştirilmesinde anahtar rol oynamaktadır.

TAYAŞ GIDA, kalitesini her geçen gün artan ürün çeşitliliği ile daha geniş kitlelere ulaştırmaya,doğru yatırımlarla sektörünü geliştirmeye ve daha tatlı bir dünya için çalışmaya devam ediyor. Daima en iyisini üretmiş olmanın gururuyla gelecekte de en iyisini üretmek Tayaş`ın temel gayesidir.

 

Bizi Takip Edin

Bizden haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurunuz.

Bu site softworks ile hazırlanmıştır.